CPS42/750: 750pF 630Vdc Polystyrene Capacitor
SKU
CPS42/750
Body dimensions: 6mm (diameter) x 10mm (length)
For more information on this product please click HERE
Type: Polystyrene
Manufacter: OEM Polystyrene
Capacitance: 750pF
Voltage: 630Vdc
Tolerance: 10%