CPS64/5000: 5000pF 630Vdc Polystyrene Capacitor
SKU
CPS64/5000
Body dimensions: 10mm (diameter) x 13mm (length)
For more information on this product please click HERE
Type: Polystyrene
Manufacter: OEM Polystyrene
Capacitance: 5000pF / 0.005uF
Voltage: 630Vdc
Tolerance: 10%