CPS72/10000: 10000pF 630Vdc Polystyrene Capacitor
SKU
CPS72/10000
Body dimensions: 10mm (diameter) x 15mm (length)
For more information on this product please click HERE
Type: Polystyrene
Manufacter: OEM Polystyrene
Capacitance: 10000pF / 0.01uF
Voltage: 630Vdc
Tolerance: 10%